sdsd fd fd

Comisii consultative

  1. Comisia administrativă:
  • Preşedintele comisiei:  Andronii Mitrica – primarul satului.
  • Vice-preşedintele comisiei: Ludmila Iurcişin – vice-primarul satului.
  • Secretarul responsabil: Corneliu Ţîcu – secretarul Consiliului local.
  • Membrii comisiei:        Valentin Moroz – directorul Palatului Culturii.

Marian Nichitovici – directorul Colegiului Agricol din Ţaul, consilier.

Ion Iurcişin – director-adjunct a gimnaziului Ţaul.

  1. Comisia disciplinară:
  • Preşedintele comisiei:  Andronii Mitrica – primarul satului.
  • Vice-preşedintele comisiei:  Marian Nichitovici – directorul Colegiul Agricol  din Ţaul, consilier.
  • Secretarul responsabil: Corneliu Ţîcu – secretarul Consiliului local.
  • Membrii comisiei:  Ludmila Iurcişin, vice-primarul satului.

Vitalie Pricop, consilier.

Ion Iurcişin,  director-adjunct a gimnaziului Ţaul.

Vadim Dancu, ofiţer operativ al PP Ţaul.

 

  1. Comisia locală de implementare în domeniul medico-social în vederea

prevenirii reducerii ratei mortalităţii infantile şi a copiilor cu vîrsta de pînă la 5 ani şi de protecţie adrepturilor minorilor din cadrul Consiliului local

 

  • Preşedintele comisiei:  Vitalie Pricop, medic, consilier
  • Vice-preşedintele comisiei: Aliona Bordian, asistent social
  • Secretarul responsabil: Corneliu Ţîcu – secretarul Consiliului local
  • Membrii comisiei:  Valentina Atamaniuc, asistent medical.

                              Valentina Isac, director-adjunct pentru educaţie al gimnaziului Ţaul.

Vadim Dancu, ofiţer operativ al PP Ţaul.

Larisa Colibaba, asistent medical, grădiniţa de copii  „Mărţişor”.

  1. Comisia Finanțe, buget și economie:
  • Preşedintele comisiei:  Andronii Mitrica – primarul satului
  • Vice-preşedintele comisiei:  Niculina Caldare, contabil-şef al primăriei.
  • Secretarul responsabil:  Maria Cebotari, contabil-şef al Colegiului Agricoldin  Ţaul.
  • Membrii comisiei:   Iurie Grădinaru, economist, consilier.

Valentin Ceban, consilier.

Olga Verdeş, consilier.

 

  1. Comisia Funciară:
  • Preşedintele comisiei:  Andronii Mitrica – primarul satului.
  • Vice-preşedintele comisiei:  Ludmila Iurcişin, vice-primarul satului.
  • Secretarul responsabil:   Victor Matveev, specialist în reglemenarea  regimului funciar al primăriei
  • Membrii comisiei:    Oleg Ogorodnic, consilier.

Mircea Caldare, consilier.

Valeriu Eşanu, consilier.

Aurel Serdeşniuc, consilier.

Raisa Tatari, consilier.

Ion Dadu, agronom, Colegiul Agricol din Ţaul.

Ilie Gladco, brigadier, Colegiul Agricol din Ţaul.

 

  1. Comisia pentru soluţionarea problemelor de protecţie a mediului şi amenajarea teritoriului:
  • Preşedintele comisiei:  Andronii Mitrica – primarul satului
  • Vice-preşedintele comisiei:  Oleg Ogorodnic, consilier.
  • Secretarul responsabil:    Ludmila Iurcişin, vice-primarul satului.
  • Membrii comisiei:     Marcel Ceban, consilier.

Iurie Grădinaru, consilier.

Mircea Caldare, consilier.

Valentina Gangal, profesoară de silvicultură Colegiul Agricol din Ţaul.

 

  1. Comisia pentru soluţionarea problemelor culturii, sistemului educaţional, tineretului şi sportului:
  • Preşedintele comisiei:   Aurel Serdeşniuc, consilier.
  • Vice-preşedintele comisiei:  Valentin Moroz, directorul Palatului Culturii.
  • Secretarul responsabil:    Olga Verdeş, consilier.
  • Membrii comisiei:     Victoria Caramîş, consilier.

Alexandru Carauş, organizator sportiv.

Gavril Verdeş, antrenor, Şcoala Sportivă.

Nicolae Garbuz, antrenor, Şcoala Sportivă.

Ana Melnic, conducător artistic, palatul Culturii.

Valentina Isac, director-adjunct gimnaziul Ţaul.